Krijo me mua

 

Iniciativa "Krijo me mua" nė bashkėpunim me Galerinė Kombėtare tė Arteve dhe Organizatėn SOS Fshatrat e Fėmijėve kanė zhvilluar nė mjediset e GKA-sė pėr rreth 5 muaj veprimtari artistike nė fushėn e artit pamor. Duke ndėrthurur penelatat me njėri-tjetrin, duke vėnė nė ndėrveprim pėrvojėn e tyre me fantazinė e fėmijėve pjesėmarrės, artistėt profesionistė kanė realizuar vepra tė pėrbashkėta, tė cilat do tė ekspozohen nga data 5 deri mė 16 prill 2017 nė ambientet e GKA-sė.